בחרו עמוד

הדרכת חתנים לקראת הנישואין

סידרת שיחות שיכינו אותך על קרקע מוצקת לקראת בניית ביתך מועברים בטלפון באופן אישי לחתנים בלבד ובתקופת האירוסין בלבד

לא בונים בית חולים מתחת לגשר.

בונים גשר עם יסודות איתנים שיעמוד חזק ויציב מול כל הסערות.

חוצים מעל החיים הסוערים בבטחה

האם העליתם על דעתכם כי חתן יגיע לאולם החתונה לשמחת כלולותיו עם בגדי עבודה. גם אם הוא יתנצל. סליחה לא הספקתי להחליף בגדים. הייתי טרוד ועסוק  בעבודתי. תשפטו מהר כי החתן יצא מדעתו. כי לנחות מהעבודה  היישר אל אולם החתונה לשמחת כלולותיו בלא שום הכנה רגשית ונפשית. זוהי התנהגות של אדם עם  בעיה נפשית חמורה. אדם שסדר עדיפויות שלו לקויה עד מאוד . לא הרבה שונה מתיאור הנ"ל נראה חתן שלא הקדיש זמן לפני כלולותיו. ללמוד היטב את מטרת הנישואין ואת תכונות הנפש של הגבר והאשה. ואת דרכי ההתמודדות בסערות החיים מתוך שלום ושלווה.   דבר כה שרשי ומרכזי בחיים הזוגיים נתפש בעיני רבים כערך מוסף וכדבר שולי. זוהי טעות חמורה ההיפך הוא הנכון זהו דבר ראשון שצריך להשקיע בו ועוד לפני כל הדברים הנוצצים והססגוניים המפארים את החתונה. אתם רוצים להשאר עם חיוך על הפנים לאורך ימים ושנים. שימו לב והקדישו מזמנכם ללמוד את הנושא לטובתכם האמיתית.

הקמת משפחה היא השקעה רבת משמעות בכל המובנים . אנרגי. פיזי. כלכלי. הציפיות גדולות . האהבה לוהטת. הרצון  עז כי כך ימשיכו החיים תמיד . אלא שבתוך הלב מתגנבת מחשבה איפה הם כל הזוגות המאושרים. למה דעכה יקוד אהבתם. איך נהפכו פניהם מאבוקת אור לערפל . האם גם עלי יעבור כוס התרעלה . ואולי חלילה תיפרד החבילה . כמו שעינינו רואות את ההיקף העצום של מיקרי הגירושין הגדל והולך. האם ניתן לעשות משהו בענין. ואם לא . למה להתחתן.

חתן יקר !

בידך הדבר, עליך לדעת כי חיי הנישואין אינם שונים מכל תחום עיסוק חדש  שהאדם החפץ להצליח בו האדם מבין כי אם לא ילמד  וישקיע את מיטב כשרונותיו וזמנו ע"מ להצליח  בעיסוקו החדש לא יראה פרי בעמלו. חוץ ממקצוע אחד שאינו זקוק ללמידה וזו מלאכת הסבלות. אם ברצונך לסבול אינך זקוק ללמוד.אבל עליך לדעת כי מלאכת הסבלות היא מפרכת וההכנסה שלה מועטת. לעומת זאת אם תלמד רפואה או משפטים. אכן תזדקק להשקיע הרבה זמן ללימוד אך פרנסתך תגיע לך בכבוד ובשפע. אנו מניחים שאינך רוצה לסבול בבית שהנך מקים וכל שכן לא לגרום סבל לאחרים. ואל  על כן קח את עצמך בידיים והקדש זמן  ללימוד וההתעמקות במטרת הקמת הבית ואת הדרכים להשיג את האהבה ההולכת וגוברת . ובכך יהא ביתכם בית מדושן עונג ומלא שמחה תמיד.תקופת האירוסין הוא הזמן שלומדים על תובנות ותפישת החיים של הבעל והאשה. מתאמנים לקראת הקמת בית  עם יסודות איתנים .שלא כל רוח מצויה ואף שאינה מצויה לא תזעזע אותו. לא בית הבנוי על כרעי התלהבות ראשונית . עם פחד מפני העתיד. אלא בית מושתת על  אופי פנימי חזק ואמיתי. עם תקווה ושלווה

אנו מעמידים לשירותכם סידרת שיחות בנושא הבית היהודי

לשם מה מתחתנים . הצורך המקשר. האמצעי המקשר. הבדלי תכונות ואופי בין הגבר לאשה. הקשבה. סבלנות. שליטה עצמית. העצמה אישית. אימון.  נתינה וקבלה. תאווה ואהבה. אהבה נצחית. זיהוי המוקשים. כח הדיבור. מחמאות. ביקורת.  הכנה לקראת יום החופה. הלכות הבית היהודי.

סידרת שיחות שיכינו אותך על קרקע מוצקת לקראת בניית ביתך מועברים בטלפון באופן אישי לחתנים בלבד ובתקופת האירוסין בלבד.  . אגודתינו מעמידה לרשותכם את הרב ישראלזון  שליט"א אשר משרת בתחום זה למעלה מעשור שנים וזכה לבסס בתי ישראל רבים על יסודות איתנים בשלום ובשלווה.

הסידרה כוללת 6 שיעורים עם תוכן פרקטי ועשיר

לתיאום שיעור נא להתקשר (ראה טלפון בצור קשר).

הנכם מתבקשים לתרום עבור כל שיעור  לכיסוי ההוצאות